Každý kaktusář něco hledá, jiný nabízí ... • Seznam  druhů, které někteří členové v současnosti hledají a ke kterým nemáme dostupné bližší informace či fotodokumentaci.   

  Mediolobivia sarothroides

  V současnosti hledáme jednu z téměř neznámých a zapomenutých rostlin z příbuzenstva Mediolobivia aureiflora. Je velmi pravděpodobné, že se z našich sbírek zcela ztratila, ale stále doufáme, že ji ještě někdo zná a živý exemplář vlastní. Tato rostlina popsaná jako varieta Med. aureiflora už Werdermannem v roce 1936 se do sbírek v podstatě nedostala. Dále také netušíme, zda existovala ve více klonech.

  Budeme vděčni za každou informaci o takovéto rostlině !


   

  Astrophytum coahuilense

  Pátráme po zvláštní a evidentně v podstatě neznámé formě, která se vyznačuje čistě žlutým květem !
  Podle dostupných informací jde o odchylku, mající přírodní původ. O tom, že takové rostliny byly v přírodě nalezeny se lze dozvědět např v KUAS r. 1988, a nebo i v čas. Kaktusy č. 2 roč. 1989 strana 27.
  Doposud se nám nepodařilo, zjistit, zda se další taková rostlina v Českých zemích vyskytuje. Pokud ano, budeme rádi za upozornění od nějakého dalšího šťastného majitele.
  A samozřejmě přivítáme možnost získání dalšího rostlinného materiálu, a nebo i možnost opylení naší, bohužel jediné, rostliny.

  Veškeré dotazy, poznatky a poznámky lze směrovat na - zempe@quick.cz  úvodní stránka