Foto 1

Foto 2
Mammillaria puberula

Na první pohled rostlina, která moc krásy nenadělá. Květy malé nevýrazné, klasické měkké tělo a všudepřítomné chytlavé háčky. Její velkou výhodou je, že kvete nepřetržitě celou sezónu. Dá se říct až do zámrazu. Pokud je ve skleníku dostatek aktivních čmeláků, pak v druhé půli léta zdobí rostliny nespočet dlouhých červených plodů.
Naprosto stejné rostliny vám vyrostou, pokud zakoupíte běžně nabízená semena označená M. sp. Zaragosa de Solis nebo M. sp. Zaragoza nebo jako M. puberula Rep. 1059. Velmi ochotně se kříží s čímkoli, co roste poblíž, snad kromě pelargonií a břečťanu, takže ve výsevech se často objeví určité procento hybridů, které mají nejčastěji tvrdší a tmavší trny a sytěji zbarvené květy, než vyobrazené rostliny.
V současnosti je zahrnována do skupiny synonym k M. crinita, která tvoří jakýsi sběrný koš pro všechny malé měkkomasé háčkovité mamilárie, se kterými si nikdo neví rady a nebo nechce pálit prsty. Jmenovat lze např. M. painteri, M. seideliana, M. aurihamata, M. variabilis atd. .......


  Zpět